Світ

Неочікуваний поворот: США більше не вимагають від України $300 млрд — подробиці угоди про копалини..

Американська адміністрація готова поступитися певними вимогами задля підписання угоди про корисні копалини з Україною. Зокрема в Білому домі втричі знизили суму допомоги, яку хотіли, щоб повернула Україна.

Як повідомляють джерела Bloomberg, такого результату вдалося досягти завдяки переговорам між українською та американською делегаціями у Вашингтоні минулого тижня. Власне це сильно зближує позиції США та України, оскільки країни сильно розходились у питанні повернення коштів, які були надані після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Від офіційних коментарів в Білому домі відмовилися. Раніше в Мінфіні назвали дуже продуктивними технічні переговори з Україною і додали, що з нетерпінням чекають їхнього якнайскорішого завершення.

Міністр фінансів Скотт Бессент підтвердив, що на переговорах, які пройшли минулими вихідними, від України надійшла контрпропозиція. Але він не сказав, чи пристали до неї в команді президента США Дональда Трампа.

“Ми дуже, дуже близькі. Це (угода про копалини. – Ред.) навіть може бути підписано вже на цьому тижні”, – сказав Бессент.

Інше джерело зазначило, що США підходять до угоди як до можливості відшкодувати витрати в Україні за рахунок прибутків від фонду, в який будуть вноситися прибутки від видобутку корисних копалин в Україні. Втім, його розмір в останньому проєкті досі не вказано. Зі свого боку в адміністрації Трампа продовжують наполягати на тому, що допомога США Україні під час повномасштабної війни має розглядатися як внесок Сполучених Штатів.

Як стверджують джерела, українській делегації було важко відмовити американську сторону від такого підходу, оскільки на ній базувалася позиція Білого дому. Втім власне переговори були зосереджені в основному на деталях потенційної угоди, тому делегації не включали жодного високопоставленого урядовця.

Цього тижня юристи продовжать роботу над проєктом угоди. Наступна зустріч має пройти онлайн – на ній Білий дім хоче отримати деталі щодо конкретних проектів, які можуть бути ініційовані в рамках угоди.

 

Back to top button
error: Content is protected !!