Союзники на Заході націлені на зміну стратегії у військовій підтримці України – WP.

Все більше країн розглядають модель інвестування в українську оборонну промисловість замість прямих поставок зброї
Союзники на Заході розглядають зміну стратегії військової підтримки України. Йдеться про перехід до моделі інвестування в українську оборонну промисловість замість прямих поставок зброї.
Про це пише WP.
За словами неназваного європейського чиновника, такий підхід пов’язаний із тим, що власні запаси Європи виснажуються після багатьох років допомоги Києву.
Крім того, така стратегія дає країнам-членам НАТО можливість використовувати Україну як “випробувальний полігон” для розробки нових видів озброєння, зокрема дронів, у яких союзники мають менше досвіду.
Зростання виробництва артилерії
У матеріалі зазначається, що на тлі невизначеності щодо майбутньої військової підтримки США Україна активно нарощує виробництво власної артилерії. Європейські партнери почали безпосередньо інвестувати в українське виробництво, роблячи ставку на довгостроковий розвиток оборонної галузі країни.
Виробництво української самохідної гаубиці “Богдана” суттєво зросло: якщо у 2023 році випускалося близько шести одиниць на місяць, то до 2025-го цей показник перевищив 20 установок. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з європейськими країнами, які все частіше обирають підтримку виробництва всередині України замість простої передачі озброєнь.
“Богдана” з дальністю стрільби до 40 км — перша українська артилерійська система натівського калібру. Ця зброя може допомогти в забезпеченні безпеки країни.
Інвестиції в оборонний сектор України
8 квітня ЄС оголосив про виділення 1 млрд євро на створення нових гаубиць, використовуючи непередбачені доходи від заморожених активів РФ. Це найбільше вкладення, спрямоване безпосередньо на виробництво української артилерії, і частина масштабної програми ЄС із виділення понад 20 млрд євро на оборонний сектор України протягом наступного року.
Єврокомісія розробляє масштабний план на найближчі роки, який передбачає пом’якшення бюджетних обмежень та запуск кредитної програми обсягом 150 млрд євро. Вона дозволить пришвидшити спільні розробки та закупівлі озброєнь, вироблених у країнах ЄС, Норвегії та Україні.