Командування ЗС РФ перекинуло війська під Торецьк: у ISW пояснили, що відбувається

Командування ЗС РФ нещодавно передислокувало нові сили на Торецький напрямок фронту в Україні.
Це підрозділи 68-го армійського корпусу та 58-ї загальновійськової армії, які раніше дислокувалися у районі Курахового та західній частині Запорізької області.
Ймовірно, Росія задумала посилити угрупування на Донеччині задля довгострокових зусиль із просування до Мирнограда, оточення цього міста, а також Покровська зі сходу та заходу. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Ситуація на Торецькому напрямку
Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 5 травня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися у східній та південній частині Мирного (на південний захід від Торецька) під час механізованого штурму розміром зі взвод. На цьому тлі пропагандисти стверджували, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус, Східний військовий округ) брали участь у просуванні та атакували в напрямку Малинівки (на захід від Мирного).
“Ми вперше отримали повідомлення про те, що підрозділи 39-ї мотострілецької бригади були передислоковані на Торецький напрямок, наприкінці березня 2025 року після дій на Вугледарському та Курахівському напрямках. Частини бригади наразі можуть бути розгорнуті на кількох ділянках фронту”, – оцінили в ISW.

Із повідомлень російських мілітаристів відомо, що на Торецький напрямок ворог також перекинув підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії (58-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ). Ймовірно, вони атакували позиції ЗСУ в Старій Миколаївці, Олександрополі та поблизу Калиново (всі на південний захід від Торецька).
“Підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії діяли на Запорізькому напрямку щонайменше з літа 2023 року під час українського контрнаступу в цьому районі. Ми спостерігали повідомлення про те, що вони діяли там станом на 4 травня. Ймовірно, дивізія наразі розділена між Запорізьким і Торецьким напрямками”, – припустили аналітики ISW.
Вони додали, що російське військове командування на початку 2025 року посилювало наступальні операції на південний захід від Торецька елементами 150-ї та 20-ї мотострілецьких дивізій (обидві входять до складу 8-ї армії Східного військового округу). На їхню думку, неодноразове посилення цих зусиль із трьох різних ділянок свідчить про те, що РФ розглядає цей сектор фронту як пріоритетний.
Про що свідчить посилення окупаційних сил
4 травня російський провоєнний блогер висловив припущення, що атаки армії РФпоблизу Нової Полтавки (на північний захід від Мирного та на північний схід від Калинового) є частиною довгострокових зусиль щодо просування до Мирнограда (на схід від Покровська) та оточення Мирнограда й Покровська зі сходу й заходу.

Російські війська вкотре посилили наступальні операції, спрямовані на оточення й захоплення цих міст, у середині березня 2025 року, але не досягли значного прогресу на Покровському напрямку загалом з кінця осені 2024-го через локальні українські контратаки та операції безпілотників.
“В останні місяці російські війська, схоже, змістили свою увагу на напрямок Новопавлівки, намагаючись досягти кордону Дніпропетровської області. Однак вони не змогли просунутися на решту трьох кілометрів до кордону за останній місяць і, можливо, здійснюють опортуністичні просування в інших районах, таких як поблизу Нової Полтавки”, – наголосили в ISW.
В Інституті вивчення війни не виключають, що ЗС РФ можуть спробувати використати нещодавні передислокації сил під Торецьк і східну частину Покровська. Зокрема, в межах взаємопідсилювальних зусиль, спрямованих на ліквідацію української “кишені” на південний захід від Торецька, сподіваючись полегшити собі просування до Костянтинівки з півдня та охопити Мирноград і Покровськ.
.