Світ

Недовіра до Путіна: реакція світових лідерів на його заяву про переговори з Україною

На тлі нещодавніх заяв російського президента Володимира Путіна щодо готовності розпочати переговори 15 травня “після аналізу того, що станеться в ці кілька днів”, та ігнорування ним 30-денного перемир’я, яке мало початись 12 травня, світові політики не надто довіряють очільнику Кремля.

Посадовці переконані, щоб говорити про мир потрібно в першу чергу повністю припинити бойові дії в Україні. Редакція зібрала заяви впливових світових лідерів про переговори щодо врегулювання російсько-української війни.

За словами президента Франції Еммануеля Макрона, РФ не може вести переговори, коли Україна піддається регулярним атакам з боку її армії. Щоб розпочати діалог, потрібне негайне припинення вогню. Водночас політик зауважив, що Кремль все ще намагається виграти для себе час.

“У Києві та з президентом Трампом ми зробили чітку пропозицію: безумовне 30-денне припинення вогню, починаючи з понеділка. Ми очікуємо такої ж чіткої відповіді від Росії. Ви не можете вести переговори, коли говорить зброя. Ви не можете говорити, якщо в той же час бомбардують людей. Ми потребуємо припинення вогню зараз, щоб переговори могли розпочатися. Заради миру”, – йдеться в повідомленні Макрона в Х.

Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною

Міністр закордонних справ Литви Кястусіс Будріс переконаний, що Путін діє у своїй звичній манері – застосовує терор як інструмент тиску та затягує час, щоб уникнути будь-яких дієвих кроків до миру.

“Відповідь Путіна на чергову пропозицію про припинення вогню: рій зі 100 безпілотників вночі звалився на Україну. Путін грає у свою звичну гру – використовує терор як важіль впливу і тягне час, щоб уникнути будь-якого реального шляху до миру. Говорити про мир, коли російські бомби продовжують падати на українських мирних жителів – це фарс. Правила чіткі – безумовне припинення вогню з понеділка або нові жорсткіші санкції. Те, що Путін поспішив провести прес-конференцію менш ніж через 24 години після того, як європейські лідери за підтримки США зажадали безумовного припинення вогню, говорить нам про все. Цей підхід працює – і ми повинні його дотримуватися”, – йдеться в повідомленні.

Литовський політик зазначив, що наразі необхідно довести цю справу до логічного завершення. За його словами, якщо російська артилерія не припинить вогонь до понеділка, 12 травня, – слід без зволікань ввести в дію новий пакет санкцій.

Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною
Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на своїй сторінці в Х заявив, що світ чекає на остаточне рішення про припинення вогню від Росії.

“У відповідь на наше звернення росіяни запропонували мирні переговори з 15 травня. Світ, однак, чекає однозначного рішення про негайне та безумовне припинення вогню. Україна готова. Жертв більше не буде!” – йдеться в повідомленні.

Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський у соцмережі Х написав, що Путін хоче вбuватu далі, у той час, коли весь цивілізований світ зацікавлений у закінченні війни.

“Все дуже просто. Україна і демократичний світ вимагають припинення вогню, Путін хоче продовжувати стріляти”, – зазначив чеський політик.

Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримує сигнал Росії до переговорів, проте “цього не достатньо”. За його словами, РФ повинна припинити бойові дії в Україні, щоб розпочати розмову.

“Якщо російська сторона зараз сигналізує про готовність до переговорів, це спочатку хороший знак. Але цього аж ніяк не достатньо. Ми очікуємо, що Москва погодиться на припинення вогню зараз, що зробить реальні переговори можливими в першу чергу. Спочатку зброя повинна замовкнути, а потім можна починати переговори”, – йдеться в повідомленні Мерца.

Світ не вірить Путіну: як лідери відреагували на заяву про переговори з Україною

 

Back to top button
error: Content is protected !!