Військові

Збройні сили України просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Українські воїни нещодавно просунулися на російській Курщині. Також вони мали успіхи у районах Борової та Торецька.

Натомість pociяни теж домоглися певних змін на карті боїв у Курській області і просунулися у районі Часового Яру та на Торецькому і Новопавлівському напрямках. Про ситуацію на лінії фронту розповіли в Інституті вивчення війни (ISW).

Нещодавно українські воїни просунулися на південній околиці населеного пункту Тьоткіно у російській Курській області – яку, як звітував російському диктатору Володимиру Путіну начальник генерального штабу ЗС РФ Валерій Герасимов, російські війська “звільнили” ще 26 квітня. Просування у селищі на південний захід від Глушкового підтвердили геолокаційні відеозаписи.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Однак мали певні успіхи й pociяни: відео, що з’явилися напередодні, зафіксували нещодавнє просування окупантів до міжнародного прикордонного контрольно-пропускного пункту на південний схід від Тьоткіно.

Тим часом російські пропагандисти заявили про “безуспішні атаки” українських сил у напрямках Тьоткіно та Нового Путі. А український військовий оглядач Костянтин Машовець констатував, що у наступальних операціях РФ на Курщині північнокорейські війська більше участі не беруть, їх лише “епізодично” розгортають на російській території.

А ось повідомлень про наземну активність у Бєлгородській області напередодні повідомлень не було ні від російських, ані від українськех джерел.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

На Сумщині pociйські війська у понеділок продовжували наступальні операції, не досягнувши жодних підтверджених успіхів.

З  непідтверджених “перемог” ЗС РФ аналітики вказали на заявлене російським міноборони “захоплення”  населеного пункту Мар’їне – одразу через кордон від Демидівки, що у Бєлгородській області. Там похизувалися, що захоплення села, в якому до війни проживали 165 людей, допоможе Росії “створити буферну зону” поблизу російсько-українського кордону.

Так само не знайшли підтверджень поки заяви Машовця щодод того, що підрозділи російських  18-ї мотострілецької дивізії та 106-ї повітряно-десантної дивізії просунулися до дороги між Біловодами та Водолагами (обидва на північний схід від міста Суми) та досягли околиць Водолаг.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Тим часом речник ОСУВ “Сіверськ” Вадим Мисник 19 травня  повідомив, що Росія накопичує сили в Курській області та продовжує наступати невеликими піхотними групами вздовж міжнародного кордону Сумсько-Курської області.

Без просувань минули напередодні й обмежені наземні атаки військ РФ на півночі Харківщини.

При цьому російські пропагандисти заявляли про “зачистку житлових районів у північно-східній частині Вовчанська” та незначне просування до Вовчанських Хуторів.

Упродовж останніх двох днів  російські війська продовжували наземні наступи поблизу Вовчанська та Вовчанських Хуторів. 18 травня російський військовий блогер заявив, що українські війська контратакували поблизу Липців (на північ від Харкова).

На Куп’янському напрямку теж росіяни просувань не мали.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

18 та 19 травня вони продовжували наземні наступи на північний схід від Куп’янська вздовж міжнародного кордону поблизу Строївки та на північ від Куп’янська поблизу Кутьківки.

Речник однієї з бригад ЗСУ, що діє на Куп’янському напрямку, повідомив, що російські війська зменшили чисельність своїх піхотних штурмових груп з п’яти-шести осіб до двох-трьох, і що російські війська продовжують надавати перевагу використанню баггі, мотоциклів та всюдиходів  замість бронетехніки під час штурмів.

А начальник Куп’янської районної військової адміністрації України Андрій Канашевич заявив, що російські війська збільшили кількість та масштаби авіаційних та артилерійських ударів у Куп’янському районі.

Водночас російський військовий блогер стверджував, що російські війська використовували безпілотники “Шахед”, які російські війська зазвичай використовують для ударів на великі відстані по тилових районах в Україні, для ударів по  українських військових цілях на Куп’янському напрямку.

А ось у районі Борової успіхи нещодавно мали українські сили: підтверджено просуввання захисників на захід від Сергіївки (східніше від Борової).

А російські пропагандисти без підтверджень заявляли про те, що російські війська досягли південної околиці Греківки та просунулися на південний захід від Макіївки (обидві на південний схід від Борової).

18 та 19 травня російські війська продовжували наземні наступи на північний схід від Борової поблизу Нової Кругляківки, на схід від Борової у напрямку Копанок та на південний схід від Борової поблизу Твердохлібового та Новосергіївки, а також у напрямку Ольгівки.

Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 19 травня, показують, що російські війська вранці 14 травня здійснили  механізований та моторизований штурм на північний схід від Стельмахівки (на північний схід від Борової в ближньому тилу російських військ), використовуючи три мотоцикли, два легких броньованих транспортні засоби та один танк.

Також 19 травня російські війська продовжили наземні наступи на Лиманському напрямку, але не досягли підтвердженого прогресу.

З непідтверджених заяв російських пропагандистів аналітики відзначили твердження, що українські війська просунулися в районі Торського (на схід від Лимана). Також російські військові блогери стверджували, що російські війська просунулися в районі Липового та на північний схід від Новомихайлівки (обидва на північ від Лимана) та на один кілометр у районі на схід від Колодязів (на північний схід від Лимана).

18 та 19 травня російські війська продовжували наземні атаки на північ від Лимана у напрямку Новомихайлівки, Рідкодуба, Липового, Нового Світу, Карпівки та Зеленої Долини; на північний схід від Лимана поблизу Ямполівки, Глущенкового, Колодязів; та на схід від Лимана поблизу Торського.

В ISW додали, що командир однієї з українських бригад, що діють на Лиманському напрямку, спростував заяви Росії від 15 травня про те, що російські війська захопили Торське, повідомивши, що російські війська не встановили стійких позицій у центральній частині Торського, і що українські війська контролюють усе поселення. Він додав, що російські війська намагаються увійти до Торського штурмовими групами з двох-трьох солдатів, і що українські війська вбивають або ранять від 80 до 90 відсотків цих груп.

Не вдалося росіянам просунутися й на Сіверському напрямку, де 18 та 19 травня вони провели наступальні операції на північний схід від Сіверська поблизу Білогорівки та Григорівки та на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

А ось у Часовому Яру загарбники просунулися на південь у межах міста та на південний схід від Озарянівки, що розташована на південному сході від Часового Яру.

18 та 19 травня російські війська провели наступальні операції поблизу самого Часового Яру, на північний захід від Часового Яру у напрямку Майського, на південний схід від Часового Яру поблизу Озарянівки та Курдюмівки, а також на південь від Часового Яру поблизу Білої Гори та у напрямку Ступочок.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

На Торецкому напрямку просування нещодавно мали і росіяни, й українці.

Так, геолокаційні відеозаписи, опубліковані 18 травня, свідчать про те, що українські війська нещодавно просунулися вздовж залізниці на південний схід від Диліївки (на північний схід від Торецька).

А кадри, опубліковані наступного дня, зафіксували нещодавнє просування окупантів на північний захід від Торецька.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Без підтверджень же російські пропагандисти декларували куди більші “здобутки” окупантів. Так, вони заявляли, що російські війська, включаючи підрозділи 68-го танкового полку 150-тої мотострілецької дивізії  захопили Романівку (на південний захід від Торецька), а також нібито просунулися між Дружбою та Кримським (обидва на північний схід від Торецька); на південний захід від Зорі; на південь та захід від Гнатівки; на північ від Нової Полтавки; на північ від Мирного (усі на південний захід від Торецька); поблизу Новооленівки; до західної околиці Яблунівки; та до південної околиці Попів Яр та Полтавки (усі на захід від Торецька).

Достеменно відомо, що 18 та 19 травня російські війська атакували поблизу самого Торецька; на північний схід від Торецька поблизу Диліївки та Дружби; на південний захід від Торецька поблизу Нової Полтавки та Старої Миколаївки та у напрямку Шевченко Перше та Зоря; та на захід від Торецька поблизу Новоспаського та у напрямку Яблунівки та Попів Яр.

Один з російських пропагандистів заявляв, що українські війська контратакували поблизу Старої Миколаївки та Гнатівки.

“19 травня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська нещодавно захопили Новооленівку (на захід від Торецька), але ISW зафіксувала геолокаційні кадри, які вказують на те, що російські війська захопили населений пункт станом на 16 травня”, – додали аналітики.

Також вони звернули увагу на заяву російського військового блогера від 19 травня про те, що російські війська, що діють поблизу Романівки, перекрили українські наземні лінії зв’язку, що здійснюють забезпечення українських військ у Зорі, Гнатівці та Старій Миколаївці. Він стверджував, що українські війська, що діють у “кишені” між Новооленівкою та Торецьком, можуть здійснювати логістику лише ґрунтовою дорогою з Олександро-Калинового.

Також росіяни 19 травня  продовжили наступальні операції на Покровському напрямку, але підтвердженого прогресу не досягли.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Без жодних підтверджень росіяни заявляли, що російські війська нещодавно просунулися на північ та південний захід від Миролюбівки (на схід від Покровська).

Відомо, що 18 та 19 травня російські війська продовжували наступи на північний схід від Покровська поблизу Малинівки та Єлизаветівки, на схід від Покровська поблизу Миролюбівки та Новоторецького, на південний схід від Покровська поблизу Лисівки, на південь від Покровська поблизу Даченського та Звірового, а також на південний захід від Покровська поблизу Удачного та Котлиного.

А ось на Новопавлівському напрямку загарбники нещодавно змогли просунутися. Геолокаційні відеозаписи, опубліковані 19 травня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Котлярівки (на схід від Новопавлівки).

Натомість заяви росіян про просування окупаційних війсь далі на північ від Котлярівки, поблизу Новоолександрівки та в напрямку Муравки (обидва на північний схід від Новопавлівки) наразі підтверджень не знаходять.

18 та 19 травня російські війська провели наступальні операції на північний схід від Новопавлівки поблизу Новоолександрівки та у напрямку Муравки; на схід від Новопавлівки поблизу Котлярівки; та на південний схід від Новопавлівки поблизу Троїцького та Горіхового. Водночас російський військовий блогер стверджував, що українські війська контратакували поблизу Новомиколаївки та Новосергіївки (на північний схід від Новопавлівки).

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

Так само без підтверджених результатів продовжували росіяни наступати 19 травня і на Курахівському напрямку. Підтверджень заявлених роспропагандистаами просувань російських військ на південь від Олексіївки, на північний захід від Багатира (обидва на захід від Курахового) та на схід від Одрадного (на південний захід від Курахового) наразі не мають.

18 та 19 травня російські війська провели наступальні операції на захід від Курахового поблизу Андріївки, Костянтинополя та Багатиря, а також на південний захід від Курахового поблизу Одрадного. Російські  військові блогери стверджували, що українські війська контратакували поблизу Одрадного та Багатиря.

За словами речника ОСУВ “Хортиця” Віктора Трегубова, станом на 19 травня  українські війська утримували позиції в Багатирі та відкинули російські війська до дороги H-15 Багатир-Комар на південь від населеного пункту.

Тим часом речник ОТУ “Вугледар” Олексій Бєльський вчора заявив, що українські війська утримують позиції в Багатирі, Костянтинополі, Андріївці (на захід від Курахового) та Розливі (на південний захід від Курахового) – у міноборони РФ заявили про захоплення цих населених пунктів росіянами.

Відомо, що російські війська 19 травня продовжили наступальні операції на напрямку Великої Новосілки, але не досягли підтвердженого прогресу.

Без підтверджень роспропаганда стверджувала,  що російські війська просунулися у східному та південному Зеленому Полі та Новополі (обидва на південний захід від Великої Новосілки), поблизу Вільного Поля та на схід від Федорівки (обидва на північний захід від Великої Новосілки).

Відомо, що 18 та 19 травня російські війська провели наступальні операції на північ від Великої Новосілки у напрямку Комара; на північний захід від Великої Новосілки поблизу Привільного, Вільного Поля та Шевченка; та на південний захід від Великої Новосілки поблизу Рівнополя, Новополя та Зеленого Поля.  Російський військовий блогер стверджував, що українські війська контратакували поблизу Зеленого Поля та Новополя.

Немає чим особливо похизуватися окупантам і на Запоріжжі.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

18 та 19 травня російські війська наступали на південний схід від Оріхова у напрямку Малої Токмачки, на південь від Оріхова у напрямку Новоданилівки, на південний захід від Оріхова поблизу Степового та на північний захід від Оріхова у напрямку Лук’янівського – без підтверджених просувань.

Так само залишилися безрезультатними й обмежені наземні атаки загарбників  на Херсонському напрямку 18 та 19 травня.

Українські війська просунулися на Курщині, а також у районах Борової та Торецька: аналіз ISW

 

Back to top button
error: Content is protected !!