Світ

Громадян РФ готують до найгіршого: найбільший банк Росії чекає повноцінної кризи

Проблеми, з якими російська економіка стикається через різке збільшення військових витрат, сплеск інфляції та підвищення ключової ставки Центробанку РФ, не вдасться швидко вирішити.

Зокрема, 2026 рік не буде простим для громадян РФ

Про це, як повідомляють росЗМІ, глава Сбєрбанку Герман Греф заявив на річних зборах акціонерів найбільшого банку РФ. Точніше сказати, що чекає на РФ, можна буде тільки з урахуванням подальшої монетарної політики і динаміки зростання ВВП.

“Багато чого залежатиме від геополітики, від того, як складатиметься динаміка зростання ВВП, динаміка, природно, ставок Центрального банку. Але вже видно, що він не буде простим, тому що, власне кажучи, першу половину 26-го року вже зараз щонайменше видно”, – сказав Греф.

Він визнав, що в Сбєрбанку “погіршується якість кредитного портфеля”. Зокрема, зростає кількість звернень за реструктуризацією боргу, а складнощі з виплатами відчувають як фізичні, так і юридичні особи.

Раніше Bloomberg повідомив, що в непублічних бесідах російські банкіри вже б’ють на сполох. Вони прогнозують, що вже протягом найближчих 12 місяців на РФ може чекати повноцінна банківська криза через неплатежі за кредитами.

Джерела серед топ-менеджерів кредитних організацій оцінюють масштаб проблеми в трильйони рублів, хоча в офіційних даних Центробанку РФ цього поки що не видно. За офіційними даними, частка проблемних кредитів у бізнесу становить лише 4% і практично не зростає, а в позичальників фізосіб перебуває трохи вище 5%. Це пояснюється тим, що позичальники відкладають платежі, і тому кредити поки що не потрапляють до статистики як проблемні, тоді як на ділі великий обсяг позик уже не виплачується за графіком.

Крім того, з жовтня 2024 року по березень-2025 на 11,6% зросли обсяги взаємних неплатежів бізнесу. Критична ситуація – в обробній промисловості, де цей показник сягнув майже рекордних із часів коронавірусної пандемії 40%. У Російському союзі промисловців і підприємців це пов’язують із тим, що багато компаній опинилися в переддефолтному стані.

 

Back to top button
error: Content is protected !!