Світ

Європейський суд офіційно визнав: малайзійський “Боїнг” над Донбасом збuлu військові PФ

Майже через десятиліття найбільший європейський суд визнав, що за загибель 298 людей у ​​небі над Донбасом несуть відповідальність військові РФ

У середу Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс два ключові рішення щодо скарг України та Нідерландів проти Pociї. Одне з них уперше прямо визнало Москву відповідальною за катастрофу рейсу MH17, яка забрала життя всіх пасажирів і членів екіпажу. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Тоді російські військові 53-ї бригади ППО збили пасажирський літак, внаслідок чого загинуло 298 людей.

Це рішення є першим в історії офіційним юридичним вердиктом, у якій Міжнародний суд зафіксував провину Pociї у трагедії 2014 року й у широкомасштабних порушеннях прав людини на окупованих територіях України.

Що вирішив суд

Судді розглядали скарги, подані у період із 2014 по 2022 роки. Вони торкалися цілої низки злочинів: від переслідування мешканців Донбасу та насильницьких викрадень до обстрілів міст і нарешті катастрофи пасажирського лайнера. Boeing 777, який виконував рейс з Амстердаму до Куала-Лумпуру, був збитий 17 липня 2014 року ракетою “Бук” російського виробництва, випущеною з території, яку контролювали проросійські формування. Загинули 298 людей.

ЄСПЛ зазначив, що Pociя чинила фактичний контроль над цими територіями, озброювала та координувала дії бойовиків і тим самим несе відповідальність за катастрофу.

Реакція та значення

Прес-секретар Путіна Пєсков уже заявив, що Росія не збирається виконувати це рішення, назвавши його “мізерним”. Проте для сімей загиблих ця подія має величезне моральне й юридичне значення. “Це справжній крок до розуміння того, хто справді несе відповідальність”, – сказав Томас Шансман, який втратив свого 18-річного сина.

Чому це важливо

Рішення носить символічний характер: суд не має інструментів прямого примусу Москви. Для світу це ще одне підтвердження того, що Pociя діє як держава-теpopист: спочатку цинічно руйнує чужі життя, а потім роками заперечує очевидне.

Цей вердикт є також першою з початку повномасштабної війни у 2022 році офіційною фіксацією провини Кремля у порушенні міжнародного права та прав людини на найвищому рівні.

 

Back to top button
error: Content is protected !!