Світ

Рішення без узгодження: глава Пентагону самостійно зупинив постачання зброї Україні — CNN

Міністр оборони США Піт Гегсет не поінформував Білий дім, перш ніж призупинити постачання зброї в Україну.

Як наслідок, президент Дональд Трамп заявив, що не несе відповідальності за цей крок.

При цьому американський президент дав зрозуміти, що був не в курсі про рішення Гегсета. Про це повідомляє видання CNN.

Трамп заявив, що США продовжать постачати оборонну зброю в Україну. Однак одностороннє рішення Гегсета встигло продемонструвати хаотичний процес ухвалення політичних рішень в адміністрації Трампа.

Глава Пентагону своїм рішенням фактично застав високопоставлених чиновників національної безпеки зненацька. До того ж уперше таке рішення Гегсет ухвалив у лютому цього року, і тоді розпорядження глави Пентагону було швидко скасовано.

За словами високопоставленого представника адміністрації та двох джерел, спеціального представника США в Україні генерала у відставці Кіта Келлогга і держсекретаря Марко Рубіо, який також є радником Трампа з національної безпеки, не поінформували заздалегідь, і вони дізналися про рішення Пентагону з повідомлень преси.

Проте представник Пентагону Кінгслі Вілсон заявив, що Гегсет надав Трампу рамкову програму для оцінки поставок військової допомоги та наявних запасів. У відомстві стверджують, що ця робота координувалася на рівні всього уряду.

На запитання про те, чи інформував Гегсет Білий дім до схвалення припинення поставок зброї, прессекретарка Білого дому Каролін Лівітт заявила, що Пентагон провів перевірку, “щоб переконатися, що вся підтримка, яку надають усім іноземним державам, відповідає інтересам Америки”. Вона додала, що Трамп “повністю довіряє міністру оборони”. Двоє джерел пояснили той факт, що Гегсет не інформує Білий дім, тим, що він не має начальника штабу або довірених радників у його оточенні, які могли б спонукати його краще координувати важливі політичні рішення з міжвідомчими партнерами.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон буде і надалі надавати Україні військову допомогу. Переважно йдеться про озброєння, необхідне для оборони.

 

Back to top button
error: Content is protected !!