Україна

“Усі почули те, що кажуть люди”: Зеленський анонсував новий законопроєкт задля повернення незалежності НАБУ та САП

Було багато нарад з урядовцями, з представниками правоохоронних органів. Дуже детально говорили. СБУ, НАБУ, САП, МВС, НАЗК, ДБР, Генеральний прокурор України – мені важливо було, щоб кожен дав свої аргументи.

Про це у традиційному зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський. Ввін наголосив, що важливо те, що вони сказали й одне одному те, що давно накопичувалось. Дуже ціную домовленість про командну роботу та про заходи, які можуть реально дати відчуття невідворотності покарання, а отже, справедливості в Україні.

Ми домовилися, що керівники інституцій разом запропонують план дій, план конкретних кроків, які можуть зміцнити силу права в Україні. Звісно, усі почули те, що кажуть люди цими днями – в соціальних мережах, один одному, на вулицях. Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, всі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано.

Я запропоную Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку. І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – всі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть. І дуже очікую від самої нашої групи керівників правоохоронних та антикорупційних органів, від Генерального прокурора України пропозицій тих норм, які мають спрацювати. Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави.

Сьогодні ж я підписав указ про скорочення бюрократичних процедур і проведення негайного аудиту державних видатків. Очікую від уряду протягом місяця результатів, щоб направити максимум державних ресурсів на оборону України. І також готуємо відчутні кроки щодо дерегуляції, щоб дати більше свободи людям. Ми все це точно зробимо, і я дякую всім, хто підтримує.

І залишиться найголовніше – не втратити єдність країни, закінчити війну, зупинити це російське зло та забезпечити Україні достойний мир, і саме так, як усі ми це бачимо – повноправною частиною Європи. Ми зробимо це. Слава Україні!

Новина доповнюється…

Що передувало

22 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414. Як повідомлялося за нього проголосували 263 парламентарі. Проти виступили лише 13 народних обранців.

Окрім того, СБУ та ОГП провели спецоперацію з нейтралізації російського впливу на НАБУ, в рамках якої було виявлено, що низка детективів співпрацювали з РФ. А нардеп–втікач від ОПЗЖ та агент ФСБ Федір Христенко мав значний вплив на Бюро.

Раніше повідомлялось, що робота НАБУ з самого початку демонструє неефективність і непрозорість та супроводжується скандалами. А на сьогодні орган взагалі перетворився на філію фсб рф, про що його захисники – мовчать. Таку думку у коментарі журналістам висловив політолог Тарас Загородній, коментуючи закон про передавання процесуального нагляду за НАБУ від САП до Офісу генпрокурора.

Українці вимагали, аби глава держави наклав вето на законопроєкт, проте цього не сталося. Ввечері 22 липня президент України Володимир Зеленський все ж підписав законопроєкт №12414. Зробив це й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

У низці міст України – Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Луцьку, Полтаві, Івано-Франківську – люди вийшли на мирні акції, виступаючи проти проголосованого депутатами ВРУ законопроєкту №12414. Протестувальники побоювалися, що в разі набрання ним чинності Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура втратять незалежність.

Back to top button
error: Content is protected !!