Китай направляє військових до України для підготовки до можливого вторгнення на Тайвань — The Hill

Китай відправляє своїх військових до України, щоб на практиці вивчити реалії сучасної війни. Таким чином Пекін має намір підготувати армію до можливого вторгнення на Тайвань.
Про це пише американське видання The Hill з посиланням на політичного оглядача Гордона Чанга — автора книг “Китайський проект зі знищення Америки”, “Прийдешній крах Китаю” та “Китай готується до війни”. Він зазначив, що українська влада повідомляла про присутність на фронті сотень громадян Китаю у складі російської армії.
Йдеться переважно про найманців, які не були офіційно відряджені Пекіном. Однак, за інформацією агентства Reuters, в Україні діють і китайські офіцери — вони збирають інформацію про тактику і дії як росіян, так і Збройних сил України. І, на думку Чанга, ці офіцери точно діють за наказом влади КНР.
Річард Фішер з Центру міжнародної оцінки та стратегії у Вашингтоні в розмові з Чангом зазначив, що Китай, очевидно, прагне вивчити досвід російсько-української війни, щоб краще підготувати власну армію для майбутніх воєн.
“Якщо армія Китаю зможе зрозуміти та розширити уроки українського поля битви, вона може значно збільшити свої шанси на швидку перемогу в бліцкригі на Тайвані”, — сказав Фішер.
За словами Чанга, китайські військові не лише спостерігають за бойовими діями, а й, імовірно, консультують російських командирів. Така форма взаємодії дозволяє КНР готуватися до майбутніх конфліктів, при цьому не несячи формальної відповідальності за свої дії на міжнародній арені.
Чарльз Бертон з аналітичного центру Sinopsis підкреслює: навіть якщо участь китайських громадян в українській війні має вигляд ініціативи знизу, це відбувається, найімовірніше, з мовчазної згоди китайського уряду.
“Сі [Цзіньпін] приділяє особливу увагу взаємодії своїх громадян із близькими партнерами, такими як Росія. Кілька сотень китайців військового віку, які залишили країну, щоб воювати у чужій війні, — це, безперечно, те, про що Пекін міг би знати”, – сказав він.
Більше того, експерти застерігають: допомога Китаю Росії може стати своєрідною інвестицією в майбутню війну за Тайвань. На думку Бертона, Пекін розраховує, що Москва відплатить за цю підтримку, ставши союзником КНР у великій війні в Азії — разом із Північною Кореєю.
“Китай, ймовірно, бачить велику перевагу в тому, що китайські війська, нехай і просто найманці, воюють в Україні. США та інші країни не стягнули з Китаю жодних витрат за його широку підтримку російських військових зусиль. Тому нас не повинно дивувати те, що Пекін тепер вважає, що може безкарно відправляти солдатів воювати в Європі”, – резюмував оглядач.
Нагадаємо, раніше Китай заявив про готовність відігравати “конструктивну роль” у закінченні війни в Україні, але є важливий нюанс – Пекін водночас підтримує Росію у відстоюванні її “інтересів”. При цьому там продовжують виступати за переговори та “справедливу” мирну угоду, яка враховуватиме позиції всіх учасників конфлікту.