Україна

Російські війська поступово відступають із західних околиць Покровська: в ОСУВ “Хортиця” розповіли про ситуацію. Карта

Російські війська поступово відступають із західної частини міста Покровськ. Це відбулося після провальної спроби перерізати стратегічну трасу з Павлограда Дніпропетровської області збройними силами РФ

Про це повідомив речник Оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов в етері телемарафону. За його словами, pociяни почали поступове відведення ще з кінця лютого – початку березня. Перелом у ситуації настав після того, як українські сили звільнили населений пункт Котлине.

Трегубов уточнив, що російські війська намагалися захопити трасу, яка з’єднує Павлоград і Покровськ, але їхній наступ провалився. Тепер вони повільно відступають ближче до південних районів міста, звідки й починали атаку.

“Йдеться про позиції на захід від міста [Покровськ]. Там, де вони в принципі потихесеньку відповзали вже з березня, якщо не з кінця лютого. Вони дуже активно намагалися наступати саме для того, щоб перерізати трасу з Дніпропетровської області — з Павлограда на Покровськ, у них це не вийшло. Там перелам невеличкий наступив, коли українці відбили Котлине, і зараз росіяни дуже повільно, але звідти відповзають із західних околиць міста ближче до південних, з яких вони і починали наступати”, – пояснив речник.

Покровський напрямок

Найінтенсивніші бої, за словами Трегубова, нині тривають саме на Покровському напрямку. Водночас ворог активно проводить ротації на Куп’янському та Харківському напрямках, особливо на останньому, де більше накопичує сили замість активного наступу.

Куп'янський напрямок

Попри певне зменшення інтенсивності бойових зіткнень, з 80 до приблизно 30 на день, говорити про справжнє перемир’я зарано. Трегубов зазначив, що це радше тимчасове затишшя, яке росіяни використовують для підготовки нових атак.

“Це більше схоже на якийсь перекур, на якесь тимчасове послаблення, особливо якщо зважати на те, що росіяни продовжують активно проводити ротації, активно накопичувати війська, це, скажімо так, не пауза. Це тимчасове зниження інтенсивності для того, щоб потім її значно підвищити”, – зауважив військовий.

Він наголосив, що кількість боїв “просіла” у 2-3 рази, але боєзіткнення збереглися, і при цьому російські солдати активніше здійснюють заміни та ротації.

Покровський напрямок

Також Трегубов звернув увагу на спроби ворога спровокувати ЗСУ на порушення режиму тиші. Зафіксовано випадки, коли російські військові маневрували під білим прапором, імітуючи штурми, щоб викликати вогонь у відповідь і звинуватити Україну в недотриманні перемир’я.

 

Back to top button
error: Content is protected !!