Кремль демонструє військову силу перед розмовою Путіна і Трампа: в ISW пояснили, від чого намагаються відвернути увагу

Напередодні запланованої розмови президента РФ Володимира Путіна з президентом США Дональдом Трампом кремлівська пропаганда посилила спроби проектувати військову міць Росії.
Також у Москві вкотре повторили, що мирні переговори мають торкнутися “корінних причин” війни.
Зокрема, Путін знову заговорив про “захист” російськомовних жителів України. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.
За добу до телефонної розмови Путіна з Трампом кремлівський пропагандист Павло Зарубін опублікував уривки з нібито “нового” інтерв’ю з Путіним, у якому Путін заявив, що у Росії достатньо живої сили і техніки, щоб довести війну в Україні до “логічного завершення з необхідними для Росії результатами”.
Крім того, Путін видав, що російськомовні українці вважають Росію своєю “батьківщиною”. При цьому українські журналісти звернули увагу, що уривки, опубліковані Зарубіним 18 травня, є не випущеними в ефір кадрами з документального фільму “Россия. Кремль. Путін. 25 років”, який опублікували ще 4 травня.
На думку аналітиків IWS, рішення відкласти публікацію цієї частини інтерв’ю до 18 травня припускає, що Кремль намагається представити Заходу і російській аудиторії сильну Росію, яка переважає у військовому плані, перед телефонною розмовою Путіна з Трампом. Ба більше, напередодні помічник президента РФ Володимир Мединський заявив, що Росія готова битися, “хоч би скільки це тривало”, а секретар Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв нещодавно висловив тонко завуальовані ядерні погрози щодо того, що Медведєв назвав “переговорними ультиматумами”.
Водночас Путін намагається відвернути увагу від військових та економічних проблем Росії за допомогою цієї риторики. Кремль хибно позиціонує свою економіку та армію як сильні. ISW продовжує оцінювати, що російські війська зазнають значних втрат на полі бою темпами, які, ймовірно, нестійкі в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Аналітики заявили, що Путін неправильно керував економікою Росії, яка страждає від нестійких військових витрат, зростаючої інфляції, значного браку робочої сили і скорочення суверенного фонду добробуту Росії. Експерти впевнені, що виснаження російських матеріальних засобів, персоналу та економічних ресурсів поточними темпами, ймовірно, поставить Путіна перед важкими моментами ухвалення рішень у 2026 або 2027 році.