Україна

“З такими податківцями ворогів не потрібно”: Данило Гетманцев жорстко відреагував на “листи щастя” українцям через торгівлю в інтернеті

Податкова розсилає українцям “листи щастя” з приводу нібито системної підприємницької діяльності – при чому навіть якщо йдеться про дохід у 200 грн. Що вже викликало невдоволення у Верховній Раді – там вважають, що такими діями податківці дискредитують і себе, і державу.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Він зазначив:

  • Підприємницька діяльність без реєстрації та сплати податків – “зло, яке слід викорінити”.
  • Однак податківцям, за його словами, слід “виявляти дійсно незареєстрований бізнес і розбиратися з ним”.

“Звідки ця здатність будь-яку нормальну ідею виконанням викривити до навпаки, дискредитувавши систему. Це якийсь вірус? Чи настільки вам байдуже на те, що ви робите і як це сприймається? Невже вас настільки не хвилює результат? Ви порахували, скільки державі коштує таке ваше адміністрування? З такими податківцями ворогів не треба”, – сказав нардеп, закликавши керівництво Держподаткової служби звернути увагу на ситуацію, що склалася.

Податкова розсилає українцям "листи щастя" з приводу нібито системної підприємницької діяльності

Що сталося

Заява Гетманцева стала реакцією на звернення до нього з приводу того, що податкова вимагає від фізособи дати пояснення з приводу системної незаконної підприємницької діяльності.

“Зробила виписку з реєстру і за фактом всього 2 платежі на місяць по 100 грн від NovaPay, все. За 200 гривень системна діяльність?”, – йдеться у зверненні.

Раніше ж у мережі з’явилася інформація про те, що податкова розсилає українцям вимоги з’явитися до територіальних відділень для надання пояснень щодо систематичного ведення господарської діяльності з використанням NovaPay (входить у групу компаній “Нова Пошта” і надає фінансові платіжні послуги). Зокрема, питання стосується продажу товарів в Інтернеті та надходження коштів на особисту картку.

Податкова розсилає українцям "листи щастя"

Зі свого боку, у 7eminar пояснили, що ДПС “на постійній основі ідентифікує громадян і платників податків, які здійснюють продаж товарів через Інтернет та отримують грошові перекази за нього”. Зокрема, зазначається, з 1 березня поточного року податківці отримують із Системи обліку даних РРО (реєстраторів розрахункових операцій) інформацію про:

  • Громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари.

“Тобто тих, хто фактично займається підприємницькою діяльністю без державної реєстрації”, – пояснили фахівці.

  • Фізосіб-підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, але при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО.

“Таким чином вони порушують вимоги в частині порядку проведення розрахунків тощо”, – йдеться в матеріалі.

Зі свого боку, нардепка Ольга Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”) раніше повідомила, що систематичним продажем є тільки регулярна реалізація однотипних товарів. Тобто, за її словами, українці, які продають особисті речі (наприклад, одяг, побутову техніку тощо) на інтернет-майданчиках, не повинні піддаватися штрафам або іншим методам впливу з боку Держподаткової служби.

“Податкова служба зацікавиться тими суб’єктами господарювання або фізичними особами, які не платять податки або торгують “у сіру”, тільки якщо ці продажі досягають сотень на місяць, і це однорідний товар. Наприклад, телефони, навушники або щось, що не було у вжитку, нове, не є особистими речами людини, яка їх продає. Менші суми не зацікавлять податкову службу. … Якісь вживані шкарпетки не є предметом цікавості”, – зазначила нардепка.

Що кажуть у податковій

У самій Держподатковій службі раніше повідомили, що не штрафують українців за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках – зокрема OLX, Prom, у соцмережах тощо. Поширена інформація про те, що Держподаткова служба автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, які здійснюють такі операції, не відповідає дійсності.

“Лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької (господарської) діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ, як OLX, Prom, та будь-яких соцмереж”, – йдеться у повідомленні.

Втім, визнали податківці, посилення контролю за інтернет-продажами все-таки здійснюється. Проте, запевняють вони, лише для того, щоб “запобігти зловживанням та ухиленням від сплати податків саме у сфері підприємницької діяльності”.

 

Back to top button
error: Content is protected !!